Zapekaný kel

Zapečený ružičkový kel so strúhanými zemiakmi (fotorecept)

Autor receptu: mitzy

Na tento recept som natrafila na jednej internetovej stránke, trochu si ho upravila pridaním póru a syru a voalá: vznikla dobrá teplá večera.

3-4
porcie
30 minút
príprava
40 minút
na 200 °C

Postup

  1. Pripravíme si suroviny. Ružičkový kel dáme variť na päť minút do osolenej vody. Umyjeme a očistíme zemiaky. Pór umyjeme, očistíme a pokrájame na polkolieska. Plech alebo misu na zapekanie vymastíme maslom. Ružičkový kel scedíme a rozložíme po plechu. Posypeme pórom a zalejeme 2/3 smotany na varenie.
  2. Polovicu zemiakov nastrúhame, zalejeme zvyšnou 1/3 smotany, osolíme a okoreníme. Touto zmesou rovnomerne zalejeme zeleninu na plechu a spolu vložíme do vyhriatej rúry na 200 stupňov Celzia na 30 minút.
  3. Medzitým nastrúhame druhú polovicu zemiakov, ktorú orestujeme na panvici na slnečnicovom oleji dozlata. Zmes osolíme a trošku tiež okoreníme. Nastúhame syr.
  4. Po polhodine otvoríme rúru, na plech pokladieme nastrúhaný syr a zemiaky z panvice a dopekáme ďalším 5-6 minútiek. Hotové jedlo ozdobíme rukolou, alebo podávame s ľadovým, či hlávkovým šalátom v octovom náleve.
  5. Dobrú chuť :)