Zajac plnený šalviou a hríbmi

Autor receptu: redakcia

4
porcie
30 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Postup

  1. Zajaca vykostíme, pričom dávame pozor, aby sme nenarušili celistvosť mäsa. Potom ho rozložíme na kuchynskú dosku. Plnka: polovicu hríbov očistíme a nakrájame. Vo vhodnej nádobe ich zmiešame s parmezánom, vajcami a niekoľkými nasekanými šalviovými listami. Mäso osolíme, okoreníme, posypeme nakrájanými šalviovými listami a rovnomerne natrieme plnkou. Zajaca zošijeme kuchynskou niťou a položíme ho na plech s malým množstvom oleja, 2 pretlačenými strúčikmi cesnaku a šalviou.
  2. Polejeme trochou bieleho vína a vložíme do stredne teplej rúry. Pečieme asi hodinu. Počas pečenia mäso niekoľkokrát polievame vínom. Medzitým nakrájame zvyšné hríby na polovice alebo štvrtiny, dáme ich na panvicu s 2 PL oleja, pretlačeným strúčikom cesnaku a pražíme na miernom plameni asi 5 minút. Potom ich osolíme, okoreníme a posypeme nasekaným petržlenom.
  3. Upečené mäso vytiahneme z rúry, položíme na tácku a necháme asi 10 minúť stáť. Medzitým do šťavy z mäsa pridáme nakrájané hríby. Upečeného zajaca nakrájame na plátky, dáme na taniere, polejeme omáčkou a podávame.