Slivkové gule

Vegánske bezlepkové slivkové gule

Autor receptu: mirkajan

Ďalšia vegánsko-bezlepková výzva zvládnutá! Dnes som chcela na obed spraviť slivkové gule a aby som dcére vegánke nemusela robiť obed zvlášť, postavila som sa čelom k tejto výzve a podarilo sa - cesto sa nelepilo, gule po uvarení držali tvar a čo je podstatné - všetkým chutilo. Tento recept si sem pridávam aj kvôli sebe, pretože z tohto cesta sme nedávno robili aj zemiakové gnocchi s omáčkou, tak aby som nabudúce nemusela znovu dumať, ako som to cesto vlastne robila.

6-7
porcií
60 minút
príprava

Suroviny

Postup

  1. Slivky si odkôstkujeme a pokrájame na menšie kocky. Mak si zomelieme a zmiešame s práškovým cukrom podľa chuti. Tvaroh prepasírujeme.
  2. Na pracovnú dosku dáme na jemno postrúhame očistené zemiaky, pridáme soľ, olivový olej, pohánkovú, bezlepkovú a kukuričnú múku a vymiesime hladké nelepivé cesto (zo všetkých druhov múk som dávala kopcovité PL).
  3. Cesto si vyvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku cca 3 mm a pokrájame na štvorce. Do stredu každého štvorca dáme slivky nakrájané na kocky a tvarujeme gule.
  4. Vo veľkom hrnci necháme variť vodu. Zatiaľ si pripravíme slivkovú omáčku: pokrájané odkôstkované slivky dáme do hrnca s ostatnými surovinami, necháme zovrieť a na miernom ohni varíme prikryté cca 5-7 minút. Vyberieme hviezdičku badyánu a omáčku rozmixujeme ponorným mixérom.
  5. Do vriacej vody hodíme slivkové gule, vareškou ich odlepíme od dna a keď vyplávajú hore, varíme ešte cca 1,5 minúty. Scedíme a podávame - pre vegánov s makovo-cukrovou posýpkou a slivkovou omáčkou, pre "občasných" vegánov (dcéra ma za tento výraz nepochváli) napríklad s tvarohom, cukrom a slivkovou omáčkou. Dobrú chuť!