« Naspäť na tento recept

Polievka z daniela s knedličkami a hlivou (fotorecept) verzia na vytlačenie

Ostali mi kostí z daniela, tak som urobil z nich takúto sviatočnú poľovnícku polievku, ktorú ma naučil robiť jeden poľovník. Vývar z diviny je zdravý, žiadna mastnota. Vhodný na diéty.

Autor receptu: kvakac

Postup receptu

Mäsovú kosť pretneme, aby na vošla do hrnca. Zalejeme studenou vodou a dáme variť. Ako sa to rozvarí, začnú sa robiť šuminy, tie vyberáme, pokiaľ nám to neostane čisté. Varíme asi hodinu.
Polievka z daniela s knedličkami a hlivou (fotorecept) - obrázok 1

Zatiaľ si očistíme zeleninu a hlivu, ktorú pokrájame. Ostatné necháme v celku.
Polievka z daniela s knedličkami a hlivou (fotorecept) - obrázok 2

Po hodinovom varení mäsa pridáme všetku zeleninu, koreniny a osolíme. Po rozvarení nalejeme víno. Sporák stíšime, nech sa to pomaly varí. Kosti a zeleninu po 150 minútovom varení ( aby mäso bolo mäkké) vyberieme a dáme do hrnca hlivu variť aspoň 20 minút. Zatiaľ mäso z kostí oberieme a rozmixujeme. K mäsu pridáme krupicu, vajcia, mleté čierne korenie, rozotretý cesnak a nakrájanú zelerovú vňať. Osolíme a dobre to vymiešame na hustú hmotu, z ktorej vytvarujeme guľky. Zeleninu krájame na drobnejšie. Napokon zeleninu a guľky dáme do polievky a varíme. Až nám guľky vyplávajú na vrch polievky. To ešte tak zo 5 minút povaríme.
Polievka z daniela s knedličkami a hlivou (fotorecept) - obrázok 3

Napokon pridáme nakrájanú petržlenovú vňať a polievku odstavíme zo sporáku. Necháme chvíľu postať a môžme nakladať. Je to dobrá a zdravá poľovnícka polievka.
Polievka z daniela s knedličkami a hlivou (fotorecept) - obrázok 4

Suroviny
8
porcií
5
minút
príprava
180
minút
tepelná úprava
Ďalšie recepty na Varecha.sk »

TOPlist