Pečená sekaná trochu ináč (fotorecept)

Autor receptu: mesiar50

Priprava sekanej nie je zlozita zalezitost.

20
porcií
120 minút
príprava
80 minút
na 180 °C

Suroviny

Postup

  1. Použil som bravčové mleté mäso a kvalitné hovädzie mlete mäso bez loja a šliach.
  2. Mäsá som zmiešal do kopy.Následne som pridal rýchlosoľ a dôkladne som zmes premiešal. Prikryl som ho sáčkami aby vrch nedostal tzv.kôru.Ďalej som dal mäso do chladničky cca.na 2 hodiny , no vy si ho nechajte prosim vyzriet cca.12 hodin.
  3. Do mrazničky som si dal vodu asi 500ML treba dať viacej musíme rátať s tým že nám vrch zamrzne.Lad potom rozbyjeme a vodu si scedime a pripravíme si 300ML k vymiešaniu mäsa na jemno.Vodu si rozdelíme na dve rovnaké časti v našom prípade 150ML k jednému miešaniu a 150ML k druhému miešaniu.
  4. Mäsá som si rozdelill približne dve rovnaké časti do dvoch nádob.Bude sa nám lepšie mixovať.Keďže dielo ma byť spracované resp,vymixované do jemna prilievame 150 vody v jednom prípade a potom pri druhom miešaní tiež prilievame 150ML vody.S Tyčovím mixérom opatrne môže sa Prehriať mám 700W tyčový mixoval som to z prestávkami Samozrejme kto má robot je tentoraz vo výhode
  5. Dielo sa nesmie moc prehriať.Teplota miešania resp.kutrovania by nemala prekročiť 12 st.C-Samozrejme v domácich podmienkach sa to nedá udržať.Mne teplomer ukazovall 18st.C..Finálne dielo by malo vypadať asi takto.Dielo od rýchlosoli automaticky zhnedne.Tej rychlosoli sa netreba až tak báť.Aplikuje sa v každom mäsovom výrobku ktorý má ružovú farbu vrátane aj oravskej sllaniny veškerých salám,údenín atď.Totiž bez tochto vyfarbovača by mali výrobky po tepelnej uprave hnedú farbu.
  6. Nádobu na pečenie som si vymastil z maslom.Dielo som hádzal do nádoby ako snehové gule aby tam nebolo veľa vzduchu.Tupím nožom som si nakreslil vodorovne dve čiary a potom zvysle ako to ukazuje foto.Je to len z estetickeho hladiska tak spravené.
  7. Dielo resp.vykutrované mäso som prykryl papierom na pečenie. Piekol som to prykryté na 180 st.cca.70 min.Po uplynutí tohto času som sekanú vybral z rúry ZLIAL SOM Z NEJ MASŤ A POTOM SOM SI PRESTAVIL RÚRU NA 200 st.C A DAL SOM JU EŠTE PIECŤ cca na 10 min.aby tá sekaná chytila jemnú kôrku ale ozaj iba jemnú.
  8. Finálny výrobok musí byť ružový.Ja som ho krájal za horúca,Doporučujem nechať výrobok odstáť v chladničke cez jednu noc.SAMOZREJME DO CHLADNIČKY POCESTUJE Až PO RIADNOM VYCHLADENí TREBáRS V KUCHYNSKOM DRESE KEĎ INÚ MOŽNOSŤ NEMÁME ASPOŇ HODINU TAM MUSí BYŤ.A SAMOZREJME KEĎ SA NÁM VODA V DRESE ZOHREJE MUSÍME DOPÚŠŤAŤ STUDENÚ VODU. SEKANÁ MUSÍ BYŤ DôKLADNE VYCHLADNUTÁ AJ V JADRE VÝROBKU ČIŽE V STREDE VÝROBKU.Skladujeme pri 5st.C v chladnicke .Takto uskladnená v chladničke vydrží V POHODE DO ŠTYROCH DNÍ ZABALENÉ V ALOBALE.Samozrejme balí sa až po celkovom vychladnutí resp,na druhý deň,
  9. Dnes som sekanú nakrájal a ponúkol synovi k obedu Prajem vám dobrú chuť.