Bravčová krkovička

Krkovička konfitovaná v rozmarínovej masti s nastavovanou kašou

Autor receptu: redakcia

Suroviny

Postup

  1. Bravčovú krkovičku obviažeme špagátikom a naložíme do hrubozrnnej soli a cesnaku, najlepšie cez noc. Druhý deň ju umyjeme, osušíme a opečieme na panvici zo všetkých strán. Bravčovú masť rozohrejeme, pridáme vetvičky rozmarínu a strúčiky cesnaku. Do masti vložíme opečenú krkovičku a konfitujeme ju v rúre vyhriatej na 90 °C prikryté pokrievkou domäkka – asi 3,5 hodiny.
  2. Očistené zemiaky uvaríme úplne domäkka a prelisujeme na pyré. Krúpky prepláchneme a uvaríme v dostatočnom množstve vody domäkka. Potom ich prepláchneme v sitku a necháme odkvapkať. Zemiakové pyré zmiešame s uvarenými krúpkami, ochutíme soľou, čerstvo mletým korením, strúhaným cesnakom a pokrájanými lístkami čerstvého majoránu. Nakoniec vmiešame kocky vychladeného masla a tým kašu zjemníme.
  3. Olúpanú cibuľu nakrájame na tenké plátky a usmažíme v oleji dozlatista. Smažíme ju po častiach, aby sa dobre presmažila. Usmaženú cibuľu necháme odkvapkať na papierovej utierke a doplníme ňou kašu pri servírovaní. Pred servírovaním kašu polejeme masťou z konfitovania mäsa.
  4. Listový špenát umyjeme, necháme odkvapkať na sitku. Na panvici rozpustíme maslo, speníme na ňom nadrobno nakrájanú šalotku a plátky cesnaku. Potom pridáme listový špenát a iba ho na panvici prehrejeme. Dochutíme soľou. Len čo špenát zmenší svoj objem, ihneď ho servírujeme.