Grilovaný zubáč

Grilovaný zubáč so zeleninou

Autor receptu: redakcia

4
porcie
50 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Postup

  1. Zubáča umyjeme, osušíme, nakrájame na 3 časti a pražíme na olivovom oleji a masle na koži asi 2 minúty, potom ho obrátime a pražíme asi 1 minútu. Potom necháme rybu dôjsť na panvici, osolíme a okoreníme ju.
  2. Zemiaky uvaríme v osolenej vode domäkka a prepasírujeme cez sitko, pridáme maslo s teplým mliekom, osolíme, okoreníme a nakoniec pridáme trošku šľahačky.
  3. Fenikel nakrájame na malé kocky so stranami asi 1 cm a blanšírujeme v horúcej vode asi 1 minútu, potom prudko zachladíme v ľadovej vode, pred podávaním opražíme fenikel na masle, osolíme a zľahka okoreníme. Cukinu nakrájame na obdĺžniky asi 4 cm dlhé a 1 cm široké, pražíme na olivovom oleji a masle, osolíme a okoreníme. Špargľu očistíme, konce prekrojíme na 3 časti a opražíme na masle a olivovom oleji.
  4. Pena z petržlenovej vňate: Vývar a víno zvaríme na polovicu, pridáme šľahačku, maslo a zvaríme do omáčkovej konzistencie. Petržlenovú vňať blanšírujeme v horúcej vode asi 1 minútu, potom prudko zachladíme v ľadovej vode, pridáme do omáčky a rozmixujeme dohladka, osolíme, okoreníme a môžeme pridať trošku cukru.