Bravčová krkovička

Grilovaná krkovička v pivovej marináde

Autor receptu: redakcia

Blysnite sa na grilovačke a pripravte priateľom klasiku, krkovičku marinovanú v čiernom pive.* Na odľahčenie svedomia a trávenia ju môžete podávať s marinovanou mrkvou.

4
porcie

Suroviny

Postup

  1. Deň pred grilovaním si pripravíme marinovanú mrkvu. Z mrkvy odkrojíme vňať, kúsok ponecháme a mrkvy olúpeme. V menšom hrnci rozpálime 2 PL oleja, pridáme mrkvu a zo všetkých strán ju krátko opečieme. Znížime plameň, pridáme med a trochu vody, osolíme. Mrkvu dusíme do polomäkka, až kým sa voda nevyparí. Naservírujeme ju do plytkej porcelánovej misy, poukladáme na ňu vetvičky čerstvého tymianu a pokropíme zvyšným olejom. Mrkvu marinujeme počas noci a podávame ku grilovanému mäsu.
  2. V deň grilovania si pripravíme marinádu. Do sklenenej misy nalejeme pivo, ošúpaný a pretlačený cesnak, horčicový prášok, mleté čierne korenie, čiernu rascu (černušku) rozdrvenú v mažiari, mletú červenú papriku, olivový olej a soľ. Zo všetkých surovín vymiešame marinádu a plátky krkovičky v nej marinujeme úplne ponorené aspoň 4 hodiny.
  3. Marinovanú krkovičku opekáme na perforovaných alumíniových táckach na grile asi 15 minút z každej strany. Podávame s nasekanou koriandrovou vňaťou, čili papričkou a citrónom.