Cviklovo-mrkvové rizoto

Cviklovo-mrkvové rizoto

Autor receptu: juvara

Ak sem nakukne pravý „ rizotovač“, zostane urazený. Toto rizoto je totiž zo zbytku ryže, žiadne vínkom postupne podlievané, kým ryža nezmäkne. Avšak nastrúhaná cvikla a mrkva mu dodajú mňamkovú šťavnatosť a dobrá gazdinka predsa zbytkovú ryžu nevyhodí, ale vymyslí, čo s ňou :)

4-5
porcie
5 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

Postup

  1. Očistíme mrkvu, cviklu a nastrúhame. (Priznám, používam elektrického pomocníka, strúhadlové nadstavce na mäsový mlynček. A aj vďaka nim rada varím jedlá zo strúhaných zelenín alebo zemiakov, lebo zeleninku postrúhajú lusknutím prsta.)
  2. Vo woku rozohrejeme olej a mrkvu, cviklu s koreniami podusíme - miešame asi 3-4 minúty, pokým mrkva a cvikla "zvädnú".
  3. Pridáme mrazenú kukuricu, premiešame, podusíme ďalšie 2 minúty. Cvikla a mrkva pustia trochu šťavu, čo bude v rizote veľmi chutné. Nenecháme ich ale úplne rozvariť. Strúhančeky nech pekne držia svoj tvar.
  4. Pridáme ryžu a dobre premiešame - nám zostala zo včera večera, navarila som akosi priveľa. Ale dobrý je aj burglur alebo kuskus - mne osobne to najviac chutí s burglurom.
  5. Servírujeme - ja som si zvolila na ozdobu feta syr pokrájaný na kocôčky. Dobrú chuť!