Cuketovo-syrové fašírky

Cuketovo-syrové fašírky (fotorecept)

Autor receptu: sonulienka

Možno už unavujem s cuketami. Ale ostalo mi pol cukety čo som varila polievku, tak som ju hneď spracovala a teda tak ako som už písala v recepte na polievku, dnešný obed u nás bol v znamení cukety.

20 minút
príprava
30 minút
na 220 °C

Postup

  1. Tu sú suroviny na fašírku.
  2. Cuketu si na jemno nastrúhame. Tak ako som v predchádzajúcom recepte na polievku písala, že som použila polovicu očistenej cukety, Ak máte mladú nemusíte čistiť môžete nastrúhať celú. Trochu ju nasolíme a necháme odležať. Taktiež si nastrúhate syr. Ja som dala polovicu údeného a polovicu neúdeného syra Eidam. Cuketu som dobre vyžmýkala pridala korenie, mletú rascu, majoránku, pretlačený cesnak a vajíčka.
  3. Suroviny som dobre vymiešala a videlo sa mi to riedke, tak som pridala trocha strúhanky a robila fašírky, ktoré som na oleji vyprážala.
  4. Podávala som s pečenými zemiakmi. Tie som si uvarila v kožke, nakrájala na plech kde som dala papier na pečenie na polovice, každú som natrela olivovým olejem trochu nasolila a posypala mletou rascou. Upiekla v rúre.
  5. K tomu som podávala cesnakový dip. Tatarská omáčka pochúťková smotana cesnak a mleté korenie som dobre premiešala. No a obed bol hotový.
  6. Tiež neuvádzam presne suroviny záleží na Vás koľko Vás je doma stravníkov.