Špargľa s vajíčkom

Asparagi alla Bismarck (Špargľa alla Bismarck)

Autor receptu: siuuu

Jednoduchý a chutný recept zo zelenej špargle

1
porcia
5 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

Postup

  1. Do vriacej vody dáme variť špargľu. Varíme cca 3-4 minúty. Špargľa musí zostať chrumkavá. Vyberieme a sprudka schladíme v studenej vode, necháme odkvapkať. Pokiaľ sa špargľa varí, rozpustíme si ghee alebo maslo.
  2. Pripravíme si vajíčko - buď ako klasické volské oko, alebo ako stratené vajce (Dáme zovrieť vodu - cca 0,5 litra, do šálky nalejeme ocot - asi 1 - 1,5 dl a doň vklepneme vajíčko. Keď voda zovrie, lyžicou v nej urobíme vír a doň vlejeme ocot aj s vajíčkom, opatrne okolo vajíčka vírime vodu - varíme asi 1,5 - 2 minúty, vyberieme a na sitku necháme odkvapkať.).
  3. Nastrúhame si parmezán. Ja som urobila krustu, ale stačí aj posypať. Ak chcete krustu, tak nastrúhaný syr rozprestriete na papier na pečenie do tvaru pásu a vložíte do rúry zohriatej na 180 °C a pečiete cca 4-5 minút. Vyberiete von a necháte schladnúť. Ešte tvárny syr opatrne odstránite z papiera a obtočíte okolo vhodnej nádoby - napr. pohára.
  4. Obvarenú špargľu dáme na tanier, polejeme maslom alebo ghee, položíme vajíčko, osolíme, okoreníme a posypeme parmezánom, alebo nadekorujeme podľa vkusu. Dá sa servírovať aj jednoducho a chutí rovnako dobre. Je to jednoduchý recept, ktorý vás odmení skvelou chuťou.