« Naspäť na tento recept

Zavárané suchohríby (fotorecept) verzia na vytlačenie

Manžel so synom boli len tak na skusy na hríboch . Trochu doniesli .Spravila som praženicu , hríbovú omáčku. Zvyšok som zavarila . Vyšlo mi 6 pohárikov.V sobotu som išla s nimi aj ja. Došli sme hladní , ale spokojní . Kým sa chlapi venovali hríbom , ja som varila . Spravila som klasické zemiakové placky , do ktorých som pridala aj hríbiky . Ale po dvoch dňoch sa už hríbov prejedli a dostala som zákaz používať pri varení hríby .

Autor receptu: babkamt

Postup receptu

Už v lese sa snažíme hríby pekne očistiť od trávy a zeminy . Doma ich s novou hubkou namočenou vo vode utriem.Tu sú už pripravené na ďalšie spracovanie .
Zavárané suchohríby (fotorecept) - obrázok 1

Hríby som nakrájala. Vo vriacej vode s pridaním 1 čl kyseliny citrónovej som ich 2 minúty povarila.Vybrala som ich , scedila.
Zavárané suchohríby (fotorecept) - obrázok 2

Cibuľu som nakrájala na mesiačiky .Pridala som ju k scedeným hríbom .
Zavárané suchohríby (fotorecept) - obrázok 3

Z uvedených surovín som uvarila nálev.Hríby som dala do pohárikov , zaliala nálevom a sterilizovala som ich 20 min. na 90 stupňoch. Tu je už hotový výrobok .
Zavárané suchohríby (fotorecept) - obrázok 4

Keď muž priniesol hríby , rozkázal si hríbovú praženicu .Ešte večer si moji chlapi zmysleli , že chcú hubovú omáčku. Tak som im ju uvarila z masliakov.
Zavárané suchohríby (fotorecept) - obrázok 5

Suroviny
20
minút
na 90 °C
Ďalšie recepty na Varecha.sk »

TOPlist