Zapekané plnené šampiňóny

Zapekané plnené šampiňóny portobello (fotorecept)

Autor receptu: kucharocka123

Veľké krémové steakové šampiňóny, plnené červenou paprikou a syrom so zeleným korením, sa môžu hodiť nielen ako predjedlo, ale aj ako večera...

4
porcie
10 minút
príprava
20 minút
na 175 °C

Suroviny

Postup

  1. Plniť a zapekať budeme tieto veľké hnedé šampiňóny portobello. Očistíme ich a klobúčiky vyutierame kuchynskou utierkou, nožičky vyrežeme a nakrájame na menšie kúsky. Ak sú klobúčiky priveľmi plytké, vyberieme aj časť vnútra a odložíme bokom na neskôr.
  2. Klobúčiky potrieme olejom. Na panvici na oleji ich krátko orestujeme. Najprv z vnútornej strany, prevrátime a potom z hladkej strany. Uložíme ich do olejom vymastenej zapekacej misy alebo pekáča a osolíme.
  3. Cibuľu nasekáme nadrobno, cesnak na plátky. Papriku umyjeme, osušíme a nakrájame na štvorčeky, rovnako aj šunku. Vo výpeku zo šampiňónov orestujeme cibuľu, pridáme cesnak, nožičky, prípadne vnútro klobúčikov šampiňónov, šunku a papriku, jemne osolíme a premiešame.
  4. Orestovanou zmesou klobúčiky naplníme a navrch poukladáme hermelín so zeleným korením, ktorý sme pokrájali na menšie kúsky. Vložíme do rúry predhriatej na 170-175 °C. Pečieme najprv cca 15-20 minút.
  5. Pred koncom pečenia zapekaciu nádobu vyberieme z rúry, šampiňóny posypeme strúhaným syrom podľa vlastného výberu a znovu vrátime do rúry a dopečieme, kým sa syr neroztopí a nezapečie.
  6. Tieto sú už upečené.
  7. Ešte pohľad v reze. Dobrú chuť prajem!