Pudingový zákusok

Viennetta rezy (fotorecept)

Autor receptu: izabella929

Náš nedeľný zákusok. Dnes úplne jednoduchý zákusok s jednoduchým krupicovo-vanilkovým krémom. Každý korpus natretý krémom som pokvapkala roztopenou čokoládou. Chuť tohto zákusku zvýrazňuje kombinácia orechového likéru a čokolády.

20
porcií
50 minút
príprava
3x10 minút
na 180 °C

Suroviny

Postup

 1. Celé vajcia s cukrom som vymiešala do peny.
 2. Múku, prášok do pečiva a sódu som zmiešala a preosiala k vajcovému základu.
 3. Plech 27x37cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala, zarovnala a dala piecť do predhriatej rúry na 180 °C na 10 minút. Upečený plát som nechala chladiť na mriežke. Takto som pripravila 3 pláty.
 4. Pripravila som si krém. V mlieku som rozmiešala vanilkový cukor, vanilkový puding a detskú krupicu a uvarila som hustú kašu, ktorú som ihneď dala chladiť s nádobou do studenej vody. Maslo s cukrom som vymiešala do peny, pridávala som po lyžici vychladnutú kašu a všetko som vyšľahala. Napokon som pridala orechový likér /to tmavé je likér/.
 5. Krém som rozdelila na 2 rovnaké časti a uložila do chladničky chladiť.
 6. Keď som mala všetko pripravené, prvý korpus som uložila na podnos a natrela som ho horúcim lekvárom. Na lekvár som natrela polovicu krému.
 7. Krém som pokvapkala roztopenou čokoládou a položila som druhý korpus.
 8. Aj druhý korpus som natrela horúcim lekvárom a natrela druhou polovicou krému a pokvapkala roztopenou čokoládou.
 9. Položila tretí korpus, zakryla som ho papierom na pečenie, položila dosku na krájanie a 3 kg cukru a uložila do chladničky do rána.
 10. Na druhý deň som korpus natrela horúcim lekvárom, natrela polevou z bielej čokolády a dala stuhnúť do chladničky. Urobila som hrebeňovou stierkou vlnky a schválne tak, aby presvital lekvár.
 11. Rezy som krájala horúcim mokrým nožom. Zdobila som čokoládovými hoblinkami. Prajem vám dobrú chuť.