Orechový zákusok

Vianočné orechové sviečky

Autor receptu: redakcia

10
porcií
65 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Postup

  1. Všetky suroviny na cesto musia byť izbovej teploty, spolu ich zmiešame a vymiesime tuhé cesto, ktoré dáme odpočinúť do chladničky najlepšie cez noc. Na pomúčenej doske cesto rozvaľkáme a nožom vykrojíme pásy v šírke kovových trubičiek na pečenie. Cestom obalíme trubičky a poukladáme ich na plech s papierom na pečenie. Pečieme pri teplote 180 °C asi 20 minút.
  2. Po upečení a vychladnutí trubičky uvoľníme od foriem a pomocou vidličky ich s každej strany namočíme do rozpustenej bielej čokolády. Obalíme v orechoch a necháme stuhnúť.
  3. V mlieku necháme rozpustiť bielu čokoládu. Vyšľaháme žĺtky s práškovým cukrom. Mlieko s čokoládou privedieme do varu, prilejeme žĺtky a uvaríme hustý puding. Po vychladnutí ho vyšľaháme s maslom na krém. Tenkou trubičkou naplníme sviečky krémom.
  4. Na panvičke pomaly rozpustíme cukor a necháme ho skaramelizovať. Lyžicou na silikónovú formu alebo papier na pečenie nalejeme karamel. Snažíme sa ho liať do tvaru plamienka. Po vychladnutí plamienky zapichneme do sviečok a sviečky poukladáme na tanier. Dozdobíme podľa vlastných predstáv.