Veterníky

Vanilkové veterníky

Autor receptu: slovakbaker

Dokonalá kombinácia vanilkovej chuti a šľahačky v podobe týchto vynikajúcich veterníkov.* Všetkým prajem krásnu Veľkú noc plnú šťastia, radosti a pokoja. SlovakBaker

22
porcií
40 minút
na 190 °C

Suroviny

Postup

  1. Odpaľované cesto: Vodu, maslo a štipku soli privedieme do varu. Stiahneme z plameňa, vsypeme múku, zamiešame. Vrátime na plameň a odpaľujeme 2-3 minúty, pokým nezískame hladkú hmotu. Cesto necháme vychladnúť.
  2. Medzitým pripravíme puding. Väčšiu časť mlieka zohrejeme, vo zvyšnom mlieku rozmiešame Zlatý klas, žĺtky a cukor. Vlejeme do mlieka a za stáleho miešania uvaríme hustý puding. Prikryjeme potravinárskou fóliou a necháme vychladnúť.
  3. Vychladnuté cesto premiešame a postupne zašľahávame rozľahané vajcia. Množstvo pridaných vajec záleží na konzistencii cesta. Cesto prenesieme do cukrárskeho vrecka s ozdobnou špičkou a na plech vystlaný papierom na pečenie nanášame veterníky. Veterníky pokropíme studenou vodou, aby počas pečenia pekne narástli. Vložíme do rúry vyhriatej na 190 °C a pečieme cca 40 minút. Upečené veterníky necháme vychladnúť. Z tohto množstva cesta by malo vyjsť 22 stredne veľkých veterníkov.
  4. Zmäknuté maslo vyšľaháme do peny. V druhej miske rozmiešame vychladnutý puding a ten postupne zašľahávame do maslovej peny. Prilejeme rum a vyšľaháme na hladký krém. Krém preložíme do cukrárskeho vrecka s ozdobnou špičkou a odložíme.
  5. Vychladenú smotanu na šľahanie vyšľaháme dotuha a prenesieme do ďalšieho cukrárskeho vrecka s ozdobnou špičkou.
  6. Veterníky prekrojíme, naplníme vanilkovým krémom a potom šľahačkou. Pocukrujeme a môžeme podávať. Dobrú chuť!