Crinkles

Úžasné tekvicové crinkles

Autor receptu: siuuu

Neskutočná chuť aj vôňa. A to som pôvodne tento víkend nič nechcela piecť.* Ale chcela som minúť maslovú tekvicu a tento recept ma lákal vyskúšať už veľmi dávno. A to som nemala robiť - pretože sú chuťovo neskutočné. Ak si pamätáte také tie mäkučké lahodné perníčky čo sa kedysi predávali - tak tie mi veľmi pripomínajú. Robila som iba z tretinovej dávky (26 kusov) a pokojne by som ich zjedla všetky sama, a to aj na posedenie - ešteže som polovicu zabalila svokre, takže za obeť padol iba zvyšok.

26 kusov
porcií
15 minút
príprava
12-14 minút
na 175 °C

Suroviny

Postup

  1. Osobitne zmiešame suché suroviny (múku, prášok do pečiva, sóda bikarbóna, soľ, voňavé korenie). V druhej mise vyšľaháme vajce s cukrom, maslom, vanilkovým extraktom a tekvicovým pyré (uvarená alebo upečená maslová tekvica alebo hokaido tekvica). Do tekutej zmesi pridáme suchú zmes a premiešame.
  2. Cesto som z misy dala na pomúčenú silikónovú podložku (vďaka pyré je cesto dosť lepivé, takže som musela viac podsýpať múkou) a pomocou ručnej stierky a na konci pomocou pomúčených rúk som ho premiesila a preložila do vrecka a dala na 2 hodiny do chladničky (pokojne môže byť v chladničke aj celú noc).
  3. Po vychladení som robila v dlaniach guľky veľkosti menšieho vlašského orecha. Cesto som odoberala malou lyžičkou, pretože bolo stále dosť lepivé. Každú guľku som obalila najskôr v krupicovom cukre a potom v práškovom. Ocukrované guľky kladieme na pekáč vyložený papierom na pečenie - medzi jednotlivými kúskami nechávame väčie medzery (asi 4-5 cm), pretože koláčiky pri pečení dosť narastú. Pečieme v rúre zohriatej na 175 - 180 °C cca 12-14 minút, podľa toho ako pečie rúra. Po upečení som nechala vychladnúť na pekáči. Skladujeme v uzavretej nádobe - najlepšie sú prvé 2-3 dní.
  4. Priznám sa, že som čakala trocha výraznejšiu oranžovú farbu, keďže tekvicové pyré bolo krásne sýto oranžové, ale crinkelky majú neskutočnú chuť a vôňu - mne chuťou pripomenuli také tie mäkké perníčky s rumovou polevou, ktoré sa predávali kedysi dávno - bolo to vďaka použitej zmesi voňavého korenia. Ak použijete iné korenie vôňa a chuť budú kúsok iné, ale určite rovnako dobré. Viac receptov nájdete na mojom blogu : www.dobrotynatanieri.blogspot.com.