Tvarohový koláč

Tvarohový koláč (fotorecept)

Autor receptu: lenka1503

Tento koláčik mám vo svojej kuchárke zapísaný ako Peťkov tvarohový koláč*, pretože môj manžel (volá sa prekvapivo Peter ???) ho má veľmi rád a on ho väčšinou u nás pečie. Tentokrát som ho robila ja za pomoci syna. Takže je tak jednoduchý, že ho zvládne 7-ročné dieťa.

20 minút
príprava

Postup

  1. Najprv začneme tým, že vyberieme lístkové cesto z chladničky a rozložíme ho aj s priloženým papierom na pečenie na plech. Toto skutočne zvládne každý ?
  2. Ďalej rozdelíme bielky a žĺtky, takže tu to dieťa potrebuje trochu asistencie ? Žĺtky dáme do misy mixéra a pridáme k nim polovicu cukru. Ak si to niekto nevie vypočítať tak je to 200 g a aj vanilkový cukor tam pridáme. Šľaháme do peny.
  3. Ďalej pridáme tvaroh a prešľaháme. Potom prisypeme Zlaté klasy a počas šľahania prilievame mlieko. Viď obrázok so 7-ročným dieťaťom, že to zvláda ?
  4. Tvarohovú zmes nalejeme na cesto a veeeeľmi opatrne vložíme do rúry, ktorú sme vopred rozohriali na 180 °C. Tento krok už robí dospelý. Po 1. je to strašne tekuté, takže dieťa by to uuurčite vykotilo a po 2. rúra je predsalen horúca, takže ho nechceme pripiecť (myslím to dieťa).
  5. Medzitým ako sa koláč pečie, tak si vyšľaháme tuhý sneh z bielkov a zvyšného cukru. Myslím tým tých druhých 200 g čo nám ostalo. Koláč sa má piecť cca 20-25 minút. Rozotrieme naň tuhý sneh a znížime teplotu na 130 °C. Dopečieme kým sneh nezačne mierne hnednúť asi 15 minút alebo podľa potreby. Túto časť už robí len rodič alebo dospelý, lebo dieťa to už prestalo baviť. A potom je tu ešte ten problém s pripečením dieťaťa o horúcu rúru.
  6. A už iba vychutnávame. Dobrú chuť ☺️