Pečené bravčové mäso

Trhané bravčové mäso

Autor receptu: redakcia

Postup

  1. Najprv pripravíme zmes na potieranie mäsa. Zmiešame všetky prísady, ale môžeme pridať aj ďalšie podľa vlastnej chuti – napríklad čerstvo roztlačený cesnak, klinčeky, cibuľu, karí korenie a dokonca aj mletú kávu či espresso.
  2. Potom mäso potrieme horčicou alebo olejom a štedro naň rozotrieme zmes korenia, zabalíme do potravinovej fólie a necháme niekoľko hodín (alebo cez noc) v chladničke.
  3. Bezprostredne pred tepelnou úpravou mäso napicháme marinádou, ktorú sme pripravili zmiešaním všetkých prísad. Nie je to nevyhnutné, ale v pôvodnom americkom recepte sa to robí.
  4. Základom dobrého trhaného mäsa je, aby malo pri pečení v jadre teplotu 90 stupňov, preto je dobré mať teplomer na mäso. Rúru vyhrejeme na 130 stupňov a mäso dáme priamo na rošt, resp. mriežku. Podeň dáme plech na zachytávanie šťavy. Čas pečenia závisí od veľkosti mäsa. Je to asi 5 hodín a mäso by malo mať po nich v jadre spomínaných 90 stupňov. Potom rúru vypneme a necháme ho v nej odpočívať ďalších 60 minút. Počas pečenia môžeme mäso prikryť alobalom.
  5. Hotové mäso roztrháme pomocou vidličiek a zmiešame so získanou šťavou. Trhané mäso môžeme jesť s rôznymi prílohami, obľúbené je aj v žemli ako hamburger, kde sa dáva namiesto mletého mäsa.