Torta neterke k 30. narodeninám (fotorecept)

Autor receptu: monda

Túto tortu som upiekla svojej neterke k jej 30 norodeninám. Oslava dopadla fajn, torta sa páčila, chutila , takže bola spokojná ona , ja aj ostatní hostia.

45 minút
na 180 °C

Postup

 1. Vyšľaháme žltky s cukrom, pridávame vlažnú vodu a olej. Múku rozmiešame s práš. do pečiva , zamiešame do cesta a ešte pridáme zľahka tuhý sneh z bielok. Obe tortové formy aj malú aj veľkú vymastíme tukom a vysypeme múkou. Nalejeme do nich cesto. Dáme piecť , v elektric.trúbe na 180 stupňoch 45 minút. / V menšej forme som piekla korpus, len 15 minút a vo väčšej forme 45 minút/.
 2. Upečené necháme chvíľku vychládnuť a vyklopíme na alobal.
 3. Plnka: Uvaríme puding s vanilk. cukrom, a pridáme rumovú aromu.Miešame pokiaľ úplne nevychládne . Maslo vymiešame s práš. cukrom. Potom pridávame po lyžiciach maslovú hmotu do pudingu a miešame na hladký krém -plnku.
 4. Korpusy oba prerežeme na 2 pláty.
 5. Každý korpus potrieme džemom . Uvaríme kávu asi tak 1,5 dcl - precedíme a namáčame v nej piškoty , ktoré kladieme na džemové korpusy.
 6. Na piškoty natrieme plnku.Pokryjeme oba korpusy vrchnými plátmi a trošku pritlačíme.
 7. Boky korpusu potrieme napríklad, herou - / ja som použila 20 dkg hery a 5 dkg práš. cukru , to som vymiešala a nanášala na boky /. Teraz obe čokolády aj bielu aj tmavú polámeme na kocky a budeme ich prilepovať na boky korpusov a to striedavo - raz tmavú a potom zasa bielu , aby nám vznikla - šachovnica. Tak ako je na obrázku.
 8. Teraz si spravíme cukrovú polevu a polejeme korpusy. Každý si môže, ako koľkvek ozdobiť povrch torty. Ja som si takto ozdobila a tu je výsledok.
 9. Z boku .
 10. Z prednej strany.
 11. Oslava už začala.
 12. V reze.
 13. A tu sa už papkala.
 14. A ešte jeden záber, dobrú chuť :-))