Torta k MDŽ

Autor receptu: rosaneta

Upiekla som tortu k sviatku všetkým ženám k MDŽ.

35 - 40 minút
na 180 °C

Postup

 1. Cukor vymiešame so žltkami , pridávame vlažnú vodu a olej. Múku rozmiešame s práš. do pečiva a zamiešame .Pridáme tuhý sneh z bielok, ktorý zľahka zamiešame do cesta. Vzniknuté cesto si rozdelíme na 2 polovice , do jednej pridáme zopár kvapiek cukrárenského farbiva.
 2. Tortovú formu si vymastíme tukom a vysypeme múkou. Začneme nalievať cesto lyžicou a to od stredu , najskôr zafarbené , a do neho nalejme lyžicou bledé cesto , potom zasa zafarbené a zasa bledé , až do konca takto to robíme pokiaľ neminieme všetko. Potom s formou trošku zatrasieme , aby sa nám cesto rovnako rozložilo vo forme.
 3. Dáme do vyhriatej trúby a pečieme na 180 stupňov v elektric. trúbe 35 - 40 minút. Upečené necháme chvíľku vychládnuť a vyklopíme.
 4. Pokiaľ sa nám korpus chladí , tak si pripravíme plnku. Mlieko uvaríme s pudingami , rumovou aromou a so 4 lyžicami kryšt. cukru na hustú kašu, ktorú miešame až do vychládnutia, aby nám nevznikli hrčky. Maslo vymiešame s práš. cukrom do peny. Potom postupne pridávame do maslovej hmoty po častiach pudingovú hmotu, aby nám vznikla plnka.
 5. Teraz korpus prerežeme na 2 polovice.
 6. Naplníme ho plnkou a rovnomerne uhladíme .
 7. Prikryjeme ho druhou polovicou korpusu.
 8. Pripravíme si cukrovú polevu . Z práškového cukru , citronovej šťavy a vriacej vody , koľko zaberie - si spravíme cukrovú polevu .
 9. Šľahačky spravíme podľa návodu na obale.
 10. Polevou polejeme vrch korpusu , počkáme pokiaľ zaschne . A nakoniec si ozdobíme šľahačkou celú tortu aj ozdobnými cukríkami. Dáme stuhnúť do chladničky.
 11. Po stuhnutí nakrájame na rezy.
 12. Torta v reze.
 13. Naozaj nám chutila :-)