Tekvicové donuty
Tekvicové donuty
Autor receptu: redakcia
Donuty s nádychom jesene.
|
12-16 porcií |
30 minút príprava |
20+30 minút na 200/180 °C |
Postup
- Tekvicu rozpolíme, vydlabeme dužinu a aj so šupkou ju nakrájame na kúsky. Hokkaido má výbornú chutnú šupku, ktorá dodá pyré krásnu oranžovú farbu, treba to využiť. Pečieme na plechu v rúre pri vysokej teplote 200 °C približne 20 minút dozlatista.
- Upečenú tekvicu rozmixujeme s troškou mlieka na pyré, do receptu budeme potrebovať 140 g hotového pyré. Tekvicu môžeme upiecť a rozmixovať na pyré aj celú, a pyré, ktoré nepoužijeme, zamraziť alebo využiť napríklad na polievku s kokosovým mliekom, lebo nie je osladené.
- Sypké prísady nakypríme metličkou. Tekuté prísady premiešame a spojíme so sypkými. Cesto miešame len zľahka, aby donuty neboli tuhé.
- Cestom naplníme formu na donutky alebo mafiny. Aby nám to išlo ľahšie, môžeme cesto preniesť do cukrárskeho vrecka, bude sa nám tak lepšie pracovať. Pečieme pri teplote 180 °C približne 20 – 30 minút podľa veľkosti formy.
- Upečené donuty opatrne vyberieme z formy, namočíme do roztopeného masla a obalíme v cukre ochutenom škoricou.