« Naspäť na tento recept

Tatranský kohút (fotorecept) verzia na vytlačenie

K tejto delikatese ma inšpirovali dvaja ľudia, za to im ďakujem. @Tatranka s pečenými rebrami a @Kimlo, ktorý takto robil divinu. Tak som si povedal prečo by nemohol byť kohút a pretože je autorka @Tatranka, tak nech je tatranský. Dokonca ešte aj medovinu na pečenie som zohnal tatranskú. Koreniny som upravil podľa seba. Hodí sa to aj na inú pernatú zverinu.

Autor receptu: kvakac

Postup receptu

Pripravíme si kohúta, dobre ho očistíme a rozporciujeme. Ja som použil hruď a stehná. Chrbát a kosti z vnútra som odložil na ďalšiu polievku. Veď mal tri kilá a do hrnca nechcel vojsť. Kosti mal silné a mäso tuhé ako mladý keltský bojovník. Preto som ho musel najskôr robiť v P.H.
Tatranský kohút (fotorecept) - obrázok 1

Do P.H. na dno dáme nakrájaný pór. Naň mäso a na mäso koreniny.
Tatranský kohút (fotorecept) - obrázok 2

A napokon ostatnú zeleninu. Nesolíme! Zalejeme všetko vodou. Hrniec nastavíme na Low na 7 hodín. To je asi 95 °C. A máme pokoj na celé doobedie. Po tej dobe je mäso mäkké a polievka hotová, voňavá a dobre silná.
Tatranský kohút (fotorecept) - obrázok 3

Mäso vyberieme a necháme ochladnúť. Zarobíme si marinádu zo surovín na ňu napísaných a mäso s ňou dobre natrieme. Každý kúsok zabalíme do potravinovej fólie a takto pripravené dáme aj na dva dni do chladničky. Môžete nechať aj dlhšie. Mäso dobre nasiakne marinádou.
Tatranský kohút (fotorecept) - obrázok 4

Po dvoch dňoch to dáme na pekáč polejeme medovinou a na vrch uložíme plátky masla. Pečieme nezakryté pri 190 °C 55 minút a často polievame výpekom. Čas si prispôsobte vlastnej rúre.
Tatranský kohút (fotorecept) - obrázok 5

Tu je medovina použitá na pečenie.
Tatranský kohút (fotorecept) - obrázok 6

Napokon uvidíte keď to bude pekne upečené. Mäso bolo už mäkké, no ešte viac zmäklo a keď často polievate výpekom, tak sa nevysuší. Prílohu si zvoľte podľa seba. U nás bola zemiaková kaša a višňový kompót. Dobrota veľká.
Tatranský kohút (fotorecept) - obrázok 7

Suroviny
4
porcie
20
minút
príprava
420/55
minút
na 95/190 °C
Ďalšie recepty na Varecha.sk »

TOPlist