Slané chuťovky

Slané syrové srdiečka

Autor receptu: boise

Možno tu už niekde recept je. Ja som ho dostala od kolegyne a každý rok ho hľadám zas a znovu, preto som sa rozhodla, že si ho sem uložím. Možno niekoho inšpiruje ;)

15 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

Postup

  1. Tvrdý syr nastrúhame a zmiešame ho s múkou, žĺtkami, soľou a maslom. Za brblania, že je to sypké nakoniec vypracujeme prekvapivo kompaktné cesto.
  2. Cesto vyvaľkáme na cca 0,4 cm a vykrajujeme rôzne radostné veci. Ja som zvolila srdiečka, po týždňovom pečení som rada, že ešte vidím. Kľudne sa s tým ale vyhrajte a doprajte si viac tvarov.
  3. Vykrojené záležitosti potreme vajíčkom (keďže vajcia sú túto sezónu považované za hodnotný dar, ja som žgrvačne na potretie použila len bielko, ktoré mi zostalo, keďže do cesta idú len žĺtka...muhahá, ušetrila som jedno vajčisko!!!!) zmiešaným so soľou a posypeme sezamom, prípadne dáme mandľu, čo kto má rád.
  4. Pečieme v rúre vyhriatej na 180 stupňov do zlata. A to je všetko, potom už len necháme vychladnúť a odháňame hladné krky napríklad do momentu štedrého večera, kým im to začneme podsúvať s brblaním, že na ktorého oného som to piekla keď nejedia...