Bezlepkové slané muffiny

Slané florentínske muffiny bez lepku

Autor receptu: novalim

Už ste niekedy jedli slané florentínske muffiny? Chutné cesto zjemnené syrom a jogurtom, dochutené špenátom, bazalkou vás určite nadchne. Slané muffiny sa výborne hodia na raňajky, na zajedanie k polievke alebo aj na ľahkú večeru. Inšpirujte sa našim receptom ešte dnes.

25 minút
na 200 °C

Suroviny

Postup

  1. Špenátové listy a bazalku nasekáme najemno a parmezán nastrúhame. Píniové oriešky opražíme dozlatista na suchej panvici.
  2. Maslo rozpustíme a ešte horúce ho vyšľaháme vo väčšej mise s mliekom a vajciami izbovej teploty. V druhej mise zmiešame suché prísady, múku, kypriaci prášok, soľ a cukor.
  3. Potom opatrne gumenou varechou zmiešame suché prísady s vyšľahanými, kým nezískame hladké cesto. Nakoniec zapracujeme do zmesi krémový syr, jogurt, parmezán, špenát, bazalku, píniové oriešky a provensalské korenie.
  4. Košíčky na mafiny poukladáme do formy a cesto rovnomerne rozdelíme do košíčkov. Cesto je pomerne lepkavé, preto ak máte, použite na to zmrzlinovú naberačku. Mafiny pečieme vo vyhriatej rúre pri teplote 200 °C približne 20-25 minút. Po upečení necháme úplne vychladnúť.