Višňové muffiny

Skvelé višňovo-škoricové muffiny (fotorecept)

Autor receptu: cesminaz

Rýchle, jednoduché sladké muffinky so šťavnatými, kyselkavými višňami a škoricovou nôtou :-) Na výlet alebo piknik ako stvorené ;-)

12 ks
porcií
25 minút
na 190 °C

Suroviny

Postup

  1. Najprv si pripravíme všetko potrebné. Vykôstkujeme si višňe. Ja dávam aspoň 400 g, ale zvyknem dať aj 500-600 g, muffinky sú oveľa šťavnatejšie a ovocnejšie :-) Ďalej škoricu zmiešanú s práškovým cukrom, výborne do muffinov pasuje :-) A aj obe múky si dopredu zmiešame s práškom do pečiva, soľou a nastrúhanou citrónovou kôrou.
  2. Najprv si vyšľaháme vajcia s cukrom, následne striedavo už len metličkou v miešame raz múku a raz mlieko. Olej vmiešame ako posledný. A nakoniec už len lyžicou vmiešame do cesta višňe.
  3. Zmes naplníme do papierových košíčkov celkom až do plna :-) Tie muffinky, do ktorých chcete dať škoricu, tie naplňte do polovice košíčka, dajte 1 kopcovitú KL zmiešanej škorice a zakryte aj tie až celkom do plna. Možno sa vám to cesto bude zdať zo začiatku priveľa :-) ale verte, zmestí sa to do tých 12-ich košíčkov ;-)) Ja som ich mala kopcom, ja mám rada vysoké muffinky :-) Napokon dáme piecť do rúry, ktorú sme si už dopredu rozohriali na 190 °C na cca 25 minút. Závisí od rúry :-)
  4. Už upečené krásne muffinky ;-) Hneď zahorúca im vrch môžte potrieť kúskom masla, budú ešte lepšie :-)
  5. Vychladnuté môžte posypať práškovým cukrom. Ja osobne mám muffiny rada až o pár hodín po ich upečení. Keď ich cesto poriadne vychladne a odstojí, vtedy dostane podla mňa tú správnu konzistenciu muffiniek ;-) Ale najsamlepšie cesto je podla mňa na druhý deň.
  6. Takto vyzerajú v reze muffinky so 400 g višňami a bez škorice...
  7. A takto so 600 g višňami a v strede so škoricou.
  8. Muffinky sú výbornej chuti a to nie len vďaka višniam, ale na chuti im pridá aj citrónová kôra :-) Cesto je veľmi dobré, ľahučké a vláčne. Odporúčam vyskúšať :-) Prajem dobrú chuť!!