« Naspäť na tento recept

Škoricové a arašidové sušienky (fotorecept) verzia na vytlačenie

Potrebovala som si trocha zresetovať hlavu a môj najväčší relax je šport a pečenie. Sadla som si k vareche a začala klikať. Z čista jasna som si spomenula na moje písmenkové razítko, ktoré už 3 mesiace čaká, ešte v originál obale, na svoju chvíľu. Chcem sa pekne poďakovať, autorkám viacerých receptov na sušienky za inšpiráciu (Recepty som si pospájala a trocha upravila podľa seba). S písmenkovým razítkom som robila prvý krát za kostrbatosť sa ospravedlňujem.

Autor receptu: 1kika1

Postup receptu

V prvom rade si vytiahneme obe masla z chladničky :-) a pripravíme ostatné suroviny.
Škoricové a arašidové sušienky (fotorecept) - obrázok 1

Do kuchynského robota som dala rozmiešať maslo a cukor (v prípade arašidových sušienok obe maslá a cukor). Práškový cukor by bol lepší, žiaľ nemala som doma :-) postupne som pridala všetky ostatné suroviny. V prípade škoricových sušienok, keďže nemáme doma detičky, som dala trocha rumu. Obe cestá som zabalila do fólie a putovali na hodinku do chladničky. Kým sa mi cesto chladilo, tak som si pripravila razítko a podkladala slová, aké chcem mať na sušienkach. Veľká škoda, že razítko je bez diakritiky.

Po riadnom vychladení som si cesto rozvaľkala na pomúčenej doske (hrúbka asi 0,5 cm). Vykrajovala som vykrajovátkom v tvare kruhu, ktoré mám na medovníky a každú sušienku som "orazila" :-)
Škoricové a arašidové sušienky (fotorecept) - obrázok 3

Sušienky som už len poukladala na plech a šupla do 175 °C vyhriatej rúry, na 10 minút.
Škoricové a arašidové sušienky (fotorecept) - obrázok 4

A takto dopadol môj prvý pokus sušienok... keďže zbožňujem arašidové máslo, tak som si arašidové sušienky ním ešte aj potierala :-)
Škoricové a arašidové sušienky (fotorecept) - obrázok 5

Suroviny
50
minút
príprava
10
minút
na 175 °C
Ďalšie recepty na Varecha.sk »

TOPlist