Teplý šalát
Šalát z opečených hrušiek
Autor receptu: siuuu
Tento rok ma postihla hrušková obsesia :-D Dostali sme zopár tvrdších hrušiek, tak som musela vyskúšať nejaké hruškové dobroty, tentoraz nie sladké, ale slané.* A veruže boli dobré ;-)
2 porcie |
10 minút príprava |
10 minút tepelná úprava |
Postup
- Citrónovú šťavu zmiešame s medom, pridáme očistené a pokrájané hrušky, zľahka ochutíme soľou a korením a dobre premiešame.
- Panvicu s nepriľnavým povrchom zohrejeme, pridáme orechy a za občasného miešania opečieme, vyberieme z panvice a odložíme bokom.
- V rovnakej panvici rozpustíme maslo, pridáme hrušky spolu s nálevom, med v náleve necháme skaramelizovať a opekáme pokiaľ hrušky nechytia jemne zlatistú farbu. Hrušky nesmú byť úplne mäkké, kúsky musia držať tvar.
- Na taniere rozdelíme umytú a odkvapkanú rukolu, rozdelíme kúsky opečených hrušiek, posypeme orestovanými orechmi a kúskami Nivy. A potom už len vychutnávame.