Pečivo

Rýchle raňajkové bagle bez droždia (fotorecept)

Autor receptu: siuuu

Rýchle a chutné raňajkové pečivko. Minul sa nám chlieb, takže som bola rada, keď som na internete natrafila na tento recept od Mirky Van Gils Slavíkovej.* Všetky suroviny som mala doma, takže som sa dnes ráno pustila do pečenia. Je to ozaj rýchle pečivko, cakum - prask to trvalo aj s pečením cca 30 minút + chladnutie 20 minút.

4
porcie
10 minút
príprava
15-20 minút
na 190 °C

Suroviny

Postup

  1. Pripravila som si suroviny.
  2. V mise zmiešame múku, soľ a prášok do pečiva, pridáme jogurt, vypracujeme homogénne nelepivé cesto, premiesime na podložke. Cesto rozdelíme na 4 časti, z každej časti urobíme guľku, z guliek ušúľame valček dlhý cca 24 cm a hrubý 2 cm.
  3. Každý valček spojíme do kruhu, spoj dobre popritláčame, ja som následne cez stredný otvor spoj ešte zľahka povaľkala. Uložíme na plech vystlaný papierom na pečenie, potrieme vajíčkom rozšľahaným so štipkou soli a posypeme posypmi podľa chuti. Ja som použila ľanové a sezamové semienka, čiernu rascu (černuška) a sušené levanduľové kvietky. Ja som potierala a posýpala mimo pekáča, na tanieriku.
  4. Pečieme v rúre zohriatej na 190 °C, podľa originál receptu na hornej mriežke v rúre 10-15 minút. Ja som piekla na druhej mriežke od vrchu a trvalo mi to cca 18 minút.
  5. Musím povedať, že pečivko je po upečení a cca 20 minútovom chladnutí veľmi chutné, vo vnútri mäkučké. A dosť sýte - stačí jeden kúsok. Neviem aké bude večer resp. zajtra ráno, ale počítam, že dovtedy nezostane nič.