Morčacie mäso

Rolované morčacie mäso na cesnaku (fotorecept)

Autor receptu: roxanne

Vegetariáni všetkých krajín, odvráťte zraky! Ide sa variť fajnové mäsko.

4
porcie
15 minút
príprava
90 minút
na 200 °C

Postup

  1. U šikovného mäsiara si kúpime rolku vykosteného morčacieho stehna. Ostrým úzkym nožom maso prešpikujeme kúskami cesnaku a tenkými prúžkami slaninky. Mäso riadne nasolíme, okoreníme našimi obľúbenými koreninami - ja som mala zmesku sušeného cesnaku, cibule, čierneho korenia, tymianu, bazalky, saturejky, atď. Poprášila som to trochu aj červenou paprikou s čili, nech to má vôňu a grády:-) Okolo mäsa dáme na pekáč zvyšky slaniky, čo nevošli do mäsa, dva nevylúpané struky cesnaku a cibuľu pokrájanú na vačšie kusy. Podlejeme vodou a dáme do rúry.
  2. Piekla som to na 200 °C cca 90 minút. Najskôr 30 minút u jednej strany, potom som mäso otočila a po ďalších 30 minútach som ho otočila späť a nechala zapiecť do zlatista. Tu je výsledok na pekáči:
  3. A tu už vybraté mäso na tanieri oslobodené zo sieťky.
  4. Výpek s cibuľou som premiestnila do hrnca, pridala som jeden z upečených cesnakov, ktorý som olúpala (druhý skončil v koši, aby nebola omáčka moc cesnaková) a prebehla som to tyčovým mixérom. Ak treba, omáčku môžeme zjemniť pár lyžicami smotany (ak sa nám zdá moc slaná), prípadne zaprášiť lyžičkou múky alebo solamylu, ak je moc riedka. Redukovať ju veľmi nejde, lebo už aj tak je dosť slaná, aspoň mne sa dnes tak podarila.
  5. Aby bol náš obed vyvážený, mäso som podávala s dusenou zeleninou a tarhoňou.
  6. Voilà, to by bolo pre dnešok všetko. Dobrú chuť!