Pstruh so šalátom

Autor receptu: adakovalinka

Ahojte, tento recept je klasika a dokáže ho urobiť každý podľa seba. Dávam ho sem ako inšpiráciu keď neviete čo pre zmenu uvariť manželovi na obed. Nebojte sa experimentovať! najdôležitejšie sú čerstvé suroviny, úsmev a chuť.

15 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Postup

  1. Ja píšem čo a ako robím ja, obmente to podľa chuti a fantázie. Na tanieri som zamiešala korenia, soľ a olej (nie extra panenský, nech to nemá príliš arómy). V tom som rybu obalila a dovnútra dala cesnak a maslo (ryba bola očisten á, našťastie) Mám elektrický gril ktorý sa dá zavrieť takže rybu tam jednoducho nechám 13minút na 3. stupni a urobí sa pekne z oboch strán. Z vonku chrumkavá a vnútri jemná.
  2. Rímsky šalát natrhám a s rukolu umyjem. Potom odstredím vodu, aby šalát nezvedol. Stonkový celer nakrájam na malé polo- oblúky, cherry na polovicu a cviklu surovú nastrúham ako uhorku na šalát.
  3. Ako dressing na šalát som zamiešala tekutý med a dijonskú horčicu 1:1, citrón a olivový olej extra virgin (kvôli vitamínmm) No to je v skratke všetko, ak má niekto otázky alebo záujem niečo upresniť rada odpíšem. Prípadne aj opravím gramatiku keď niečo nájdete a napíšete :) dobrú chuť :)