Pšeno na kurkume so zeleninou

Autor receptu: pupava

Názov (som si vymyslela) prezrádza, že výraznou zložkou bude práve kurkuma a pšeno. Obe majú celý rad priaznivých účinkov, sú veľmi zdravé a chutné. No a zdravá zelenina plná vitamínov nikdy nie je na škodu. Skúste toto zdravé jedlo tiež :) Momentálne som bez fotoaparátu, fotografia je fotená mobilom a za jej kvalitu sa ospravedlňujem.

Postup

  1. V prvom rade si necháme bokom variť brokolicu, aby sme potom na ňu nezabudli. Pšeno si premyjeme a sparíme vo vriacej vode. Prepláchneme studenou vodou a odkvapkáme. Dáme do hrnca (dajte rovno do väčšieho, budete mať menej riadu) a zalejeme asi 1 a pol násobným množstvom vody a pridáme štipku morskej soli. Varíme na miernom ohni asi 10 minút, priebežne premiešavame.
  2. Keď sa voda odparí a ostane nám len pšeno, ochutnáme, či už je dosť mäkké. Ak áno, pridáme trochu tekvicového oleja a poriadne premiešame. Odstavíme z ohňa. Pridáme štipku červenej papriky a kurkumu. Ak nie ste na jej chuť zvyknutí, dajte menej, ale zas nebojte sa jej, nehryzie. Všetko spolu poriadne premiešame, pšeno dostane krásnu farbu.
  3. Zeleninu si nakrájame na malé útvary podľa ľubovôle. V lete zvyknem pridávať aj cuketu, inokedy zas hokkaido. Možností je veľa a práve vďaka kvantu možností je toto jedlo nesmierne skvelé, pretože si ho môžete vyskladať podľa vlastných chutí. Zeleninu primiešame k pšenu, nezabudneme si nakrájať aj brokolicu a tiež ju pridať. Podľa chuti prípadne dochutíme trochou soli či tekvicovým olejom. Dobrú chuť! :)
  4. Zvyknem podávať s bylinkami, teraz som podávala s rukolou a krémovým balsamicom. Odporúčam!