Nepečený dezert

Pohár „krovka“ s bielou penou

Autor receptu: redakcia

4
porcie
15 minút
príprava

Suroviny

Postup

  1. Mlieko, Salko, vnútro vanilkových strukov a tri štvrtiny kryštálového cukru dáme spolu povariť. Za stáleho miešania necháme prejsť varom a potom pomalým tiahnutím varíme asi hodinu, podľa hustoty. Keď je zmes uvarená, necháme ju mierne vychladnúť a zašľaháme stuhnuté, na kocky pokrájané maslo. Keď chceme mať hnedú farbu, na troche masla s olejom pripravíme karamel a zalejeme mliekom.
  2. Pripravenú zmes môžeme vyliať na pekáč alebo do vhodných nádob a necháme zatuhnúť. Pred podávaním posypeme zvyšným cukrom a flambovacou pištoľou spravíme krustu. Dekorujeme čerstvým ovocím.
  3. Pena: Smotanu s cukrom zahrejeme na asi 80 °C, nesmie zovrieť! Do smotany nalámeme čokoládu a miešame, kým sa nerozpustí. Do čokoládovej zmesi za stáleho miešania zapracujeme vaječné žĺtky a necháme vychladnúť. Z bielkov a zo štipky soli pripravíme tuhý sneh, ktorý opatrne zamiešame do vychladnutej čokoládovej zmesi, prelejeme do cukrárskeho vrecka so špičkou a dáme zatuhnúť do chladničky. Podávame na zachladený tanier kopčeky z moussu a v sklenenej nádobe krovky. Ozdobíme sezónnym ovocím.