Plnené diviačie srdce na červenom víne (fotorecept)

Autor receptu: izabella929

Už som tu písala, že som dostala divinu..takže dnes moja premiéra plnené diviačie srdce..no pochúťka je to veru perfektná..

8
porcií
15 minút
príprava
120 minút
tepelná úprava

Postup

  1. Diviačie srdce som vybrala z mrazničky, nechala som ho roztopiť..pripravila som si nálev...neudávam množstvá, lebo to robím tak od oka..a v tomto náleve som ho mala 2 celé dni..
  2. dnes som ho vybrala z nálevu a osušila, aby som ho mohla naplniť..ešte som také veľké srdce nemala v rukách...bol to skutočne zážitok...
  3. zistila som , že dokonca má aj otvor pripravený na plnenie..no čo vám poviem, zážitok úžasný...tak som ten otvor podoprela špáradlom, aby som videla do jeho útrob...krása...no ak aj my máme také srdiečko, ani sa nedivím, že sa mi tam toľko krásy zmestí...
  4. a pripravila som si plnku...aj tú som robila tak, ako sa mi pozdávalo...pokrájala som starší chlieb na drobné kocky..pridala som opraženú cibuľku, cesnak ...pridala som pokrájanú údenú domácu klobásku..
  5. jačmenné krúpy len tak hrsť...vajcia som rozmiešala, pridala som soľ, korenie a všetko som spolu premiešala..a pridala som potrhané listy šalvie...zostal mi od včera mandarinkový kompót aj ten som tam šupla..nie je nutné a preto ho ani v surovinách neuvádzam..
  6. naplnila som srdiečko...zvyšnú plnku som dala do alobalu a pridala som ju k srdcu, keď sa dusilo..
  7. a ešte som musela vstúpiť do krajčírskej dielne a otvor som zošila bielou niťou...lebo srdce je sval a chcela som mať istotu , že sa počas dlhého dusenia neotvorí..
  8. na panvici som dala roztopiť masť a srdiečko som opiekla zo všetkých strán..
  9. výpek som vyliala do rajnice, preložila aj srdce...pridala som cibuľu iba tak prekrojenú na 4 časti a j cesnak so šupkou..pridala som paprikovú pomazánku,podliala vínom a dusila pomaly..počas dusenia som ho osolila, okorenila a stále podlievala raz s nálevom, potom zase vínom..pridala som bobkové listy, korenie,aj borievky z nálevu a dusila..nuž veru ,potrebuje to čas..2 hodiny sa dusilo srdiečko...aj napriek tomu, že som ho poriadne zošila, mi počas dusenia prasklo, asi od žiaľu...)pokrájala som ho na plátky..prílohou bola zvyšná plnka, ktorá sa uvarila počas dusenia..no čo vám poviem,niečo výborné a jedla som ho prvý krát, ale určite nie posledný...
  10. prajem vám dobrú chuť..