Kuracia pečeň

Pečeňovo-hlivová fantázia

Autor receptu: sracz

„Spanilá jazda“ kuracej pečene pokračuje ako variant s jemnou šalotkou a „životabudičom“, stonkami zeleru. „Jeseň, či skôr začiatok zimy života“ trávim v príjemnej spoločnosti mojej „prišahanej“, ortodoxného mäsožravca a preto aj ten „štart“ s údenou slaninou. Úplná dokonalosť je korunovaná hlivou ustricovou. Huby, zvlášť čerstvé, majú vysokopozitívny vplyv na ľudský organizmus. Prírodu Mamku našu, neoklamem a preto skúšam aj hlivu, ktorá práve zvýšenou regeneráciou buniek spomaľuje starnutie!

4÷6
porcie
7 minút
príprava
7/2x4 minút
tepelná úprava

Suroviny

Postup

  1. Príprava je natoľko jednoduchá (už som ju bol zopár razy predstavil v mojich rcp), že si ju dovolím Vám ju predstaviť v expres verzii. Na panvici som vyškvaril pokrájanú údenú slaninu, pridal ku nej postrúhanú šalotku, pokrájané stonky zeleru a hlivu ustricovú. Po premiešaní 2-3 min podusil, vložil „laloky“ kuracej pečene, 4 min porestoval (!!!bez miešania!!!), kuchynskou lopatkou poprevracal, posypal čerstvo mletým čiernym korením a jalovcom (borievkou), po opätovnom 4 min orestovaní premiešal a posypal mletou sladkou paprikou a soľou.
  2. Než sa pečeň dorestovala, pripravil som „prostú“ ryžu sťa prílohu a spolu s obohatenou kuracou pečeňou za horúca podával. Chutilo a voňalo!