Pečená kačka

Pečená kačica s lokšami (fotorecept)

Autor receptu: civavasissi

V obchode som kúpila dve celé kačice. Boli veľmi maličké, tak som upiekla obe naraz a k tomu som spravila lokše, tie sa podľa mňa hodia ku kačici viac ako knedľa. Recept na kapustu pridám do samostatného receptu.

10
porcií
120 minút
príprava
255 minút
na 180 °C

Suroviny

Postup

  1. Večer som nasolila kačice, odrezala im krídla, rozstrihla som ich, aby boli naležato, dala ich do pekáča a do chladničky na celú noc.
  2. Krídla, krky, vnútornosti a kus kože som dala do sáčku a do mrazničky, použijem ich inokedy do vývaru.
  3. Uvarila som zemiaky v šupe, vybrala som ich na plech, nech sa vychladia. Neskôr som ich ošúpala a dala ich na noc do chladničky.
  4. Ráno som do pekáča s kačicou naliala pohár vody, zakryla alobalom a dala piecť na 180 stupňov na 4 hodiny. Každú hodinu som zlievala masť a podľa potreby dolievala vodu. Zatiaľ som urobila lokše. Suroviny na lokše:
  5. Cesto na lokše som robila na dvakrát, lebo veľmi rýchlo redne a nestihla by som vyvaľkať a opiecť všetky lokše. Teda nastrúhala som polovicu zemiakov, pridala polovicu múky, soľ, vajíčko a vypracovala som cesto. Keď boli z tohto cesta skoro všetky lokše hotové, urobila som cesto z druhej polovice surovín. Takto vyzerá valček z jednej polovice cesta:
  6. Z valčeka som si odkrajovala kúsky a tie som vaľkala natenko, linku aj cesto som si podsýpala múkou, aby sa mi nelepilo. Rozohriala som si na ohni dve panvice, teda naraz som opekala dve loše, každú v jednej panvici nasucho. Po každej lokši treba panvice vyčistiť od opadanej múky, napríklad papierovými utierkami.
  7. Hotové lokše som omastila zliatou masťou z kačice a poukladala na plech.
  8. Urobila som červenú dusenú aj kyslú karamelovú kapustu, o nich v novom recepte. Keď boli kačice mäkké, odokryla som ich a pustila funkciu gril tak na 15 minút. Vybrala som pekáč z rúry a zabudla odfotiť, preto pridávam fotku, kde už kus mäsa chýba.
  9. Toto je moja porcia, mám rada stehno a červenú kapustu. Dobrú chuť.