Palacinky

Palacinky s pečenou tekvicou

Autor receptu: redakcia

Každá pekáreň je hrdá na chutné, kvalitné a často aj originálne koláče, chleby či zákusky. U nás však máme ešte jedno kritérium – piecť aj pre „bezlepkáčov“ tak, aby ich stôl nebol o nič chudobnejší.

4
porcie
10 minút
príprava
15 minút
na 190 °C

Suroviny

Postup

  1. Rúru predhrejeme na 190 °C. Zmiešame tekvicu nakrájanú na malé (asi 1 cm) kocky s kokosovým olejom a rozložíme ju na plech vyložený papierom na pečenie. Vložíme do rúry a pečieme, občas premiešame, až kým nebude zlatohnedá a prepečená (asi 15 minút). Tekvicu vyberieme z rúry a voľne zakryjeme alobalom, aby zostala teplá, kým budeme robiť palacinky.
  2. Mandľovú múku nasypeme do stredne veľkej misy. V inej miske zmiešame vajcia, mandľové mlieko, maslo, cukor a vanilku. Túto zmes nalejeme k mandľovej múke a dôkladne vymiešame. Keď sa zmes spojí, pridáme minerálku. Panvicu na palacinky zľahka potrieme kokosovým olejom a dáme na slabý až stredný plameň. Naberačkou vylejeme na panvicu štvrtinu cesta, dôkladne ho rozlejeme po celej panvici, aby vznikla tenká palacinka.
  3. Palacinku pečieme, kým nebude pevná a zo spodnej strany zlatohnedá. Opatrne palacinku obrátime a pečieme ju do zlatohneda aj z druhej strany. Takýmto spôsobom upečieme 4 palacinky z celej dávky cesta. Do stredu každej palacinky dáme lyžicu pečenej tekvice a prípadne posypeme praženými mandľami.