Nepečený jablkový zákusok

Nepečený jablkový krémeš (fotorecept)

Autor receptu: siuuu

Rýchle pečenie - nepečenie, lahodná chuť.* Tento recept mi v piatok vyskočil na mojom FB profile a keďže som práve rozmýšľala akú maškrtu na víkend pripravím a práve sme začali oberať jablká, povedala som si, že táto nepečená rýchlovka bude správna voľba. Recept som jemne upravila podľa seba. Túto nepečenú verziu som na Vareche nenašla, tak pridávam.

12
porcií
50 minút
príprava

Suroviny

Postup

  1. Najskôr si pripravíme jablková plnka - očistené a nahrubo postrúhané jablká, ktoré som pokvapkala citrónovou šťavou, aby si zachovali farbu dáme do širšieho hrnca, pridáme asi 1/2 dl vody a na slabšom plameni dusíme - po cca 8-10 minútach pridáme puding rozmiešaný vo vode a za stáleho miešania varíme do zhustnutia.
  2. Pudingová plnka: Ako ďalší krok som si pripravila puding. Dala som zohriať 2/3 mlieka s cukrom. V zvyšnej tretine mlieka som rozmiešala puding, múku, žĺtky a túto zmes som pridala do vriaceho mlieka a uvarila som puding, ktorý som za občasného miešania nechala sčasti vychladnúť. Pokiaľ puding chladol, vyšľahala som bielky so štipkou soli na tuhý sneh. Do teplého pudingu som vmiešala tvaroh a nakoniec zľahka sneh.
  3. A teraz to pôjde rýchlo - na menší pekáč alebo do vhodnej nádoby s bokmi (cca 25 x 30 cm) rozložíme polovicu sušienok (ja som použila Marina keksy s príchuťou jablko-škorica)...
  4. ...rozotrieme jablkovú zmes
  5. ...a uhladíme.
  6. Na jablkovú vrstvu rozotrieme pudingovú plnku, uhladíme a rozložíme druhú polovicu sušienok.
  7. Nakoniec polejeme čokoládovou ganache (zohrejem smotanu po bod varu a horúcou zalejem polámanú čokoládu, nechám minútku postáť a rozmiešam na hladkú polevu), prípadne klasickou čoko polevou.