Mrkvové muffiny

Mrkvové muffiny s pomarančovým krémom (fotorecept)

Autor receptu: siuuu

Vláčne a voňavé muffiny. Vláčny mrkvový korpus a pomarančový krém tvoria skvelý celok.

15-20
porcií
10 minút
príprava
20-25 minút
na 185 °C

Suroviny

Postup

  1. Najskôr som si pripravila suroviny - očistila a nastrúhala som najemno mrkvu a nahrubo jablká. Pripravila som si sypké suroviny, z bielkov a štipky soli som vyšľahala sneh.
  2. V jednej mise som si zmiešala suché suroviny (obe múky, cukor, mleté orechy, prášok do pečiva, sódu bikarbónu, voňavé korenie). V druhej mise som premiešala žĺtky s olejom a jogurtom.
  3. Do tejto zmesi som primiešala suchú zmes, postrúhanú mrkvu a jablká, kandizované ovocie, a nakoniec som zľahka vmiešala sneh z bielkov. Vznikla veľmi nevzhľadná polohustá hmota, ktorú som rozdelila do plechu na muffiny - do papierových košíčkov, ktorými som jednotlivé muffinové formy vyložila. Hmotu som dávala až takmer po vrch košíčkov, keďže je cesto vďaka mrkve a jablkám ťažšie, nevyrastie tak veľmi ako pri klasickom muffinovom ceste.
  4. Piekla som v rúre vyhriatej na 185°C asi 25 minút (skúšala som špáradlom, či sú korpusy dobre upečené). Doba pečenia sa môže líšiť v závislosti od toho, ako tá - ktorá rúra pečie. Upečené muffiny som nechala úplne vychladnúť.
  5. Na krém som zmixovala mascarpone, práškový cukor, smotanu a postupne som zašľahala pomarančovú šťavu a nastrúhanú kôru, pomarančový likér Cointreau a pár kvapiek Doterra Wild Orange, ktoré neskutočne krásne voňajú. Krém som dala do cukrárskeho vrecka s ozdobnou špičkou a snažila som sa ho nejako vkusne nastriekať na upečené muffiny. Vrch som posypala postrúhanou Margot čokoládou, ktorá sa k tejto kombinácii veľmi hodí a pokrájanou pomarančovou kandizovanou kôrou.