Marlenka

Medová Marlenka

Autor receptu: nathelly

Koláč je jednoduchý na prípravu (krásne sa podaril hneď na prvýkrát!), veľmi chutný a máte ho hotový raz-dva.

90 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

Postup

  1. Cesto: Nad parou si rozpustíme Heru. Pridávame postupne med, vajíčka, sódu bikarbónu, práškový cukor a múku. Ja pridávam aj polievkovú lyžicu kakaa. Cesto je potom pekne tmavé. To všetko spolu premiešame. POZOR! Aj pri miešaní necháme misku nad parou, inak maslo začne tuhnúť. Podľa potreby pridáme mlieko. Opätovne zamiešame na hladké cesto. Výsledné cesto by nemalo byť veľmi riedke, ani veľmi husté.
  2. Následne si cesto rozdelíme na 3 časti. Každú túto časť potom vylejeme a rozotrieme (až k okrajom) na vopred pripravený plech (klasické rozmery 34 x 26 cm) s papierom na pečenie.
  3. Cesto dáme upiecť na 180 stupňov, pečieme ho, kým nezačnú hnednúť okraje, akoby boli prihorené. Trvá to asi 10 - 15 min.
  4. Keď vyberieme cesto, musíme s ním narábať veľmi opatrne, je krehké a mohlo by sa zlomiť. Orežeme okraje, ktoré si uložíme do misky, budeme ich potrebovať na záver na zdobenie.
  5. Plnka: Mixérom spolu zmiešame Heru a salko. Rozdelíme si ju na 4 časti - 3 medzi pláty a 1 časť na ozdobenie vrchu a bokov koláča.
  6. Plnku natrieme na prvý plát, prekryjeme ďalším, ten opäť natrieme a preložíme ďalším a natrieme aj vrch koláča a boky.
  7. Ozdobíme: Budeme potrebovať "odložené" okraje z cesta. Tie rozmrvíme prstami na drobnú posýpku, ktorou "oblepíme" vrch aj boky koláča. Na túto "omrvinkovú vrstvu" tak isto "prilepíme" aj nadrobno nasekané vlašské orechy. Na záver na vrch koláča pokvapkáme Pikao (môžeme použiť aj spustenú čokoládu, ale tá keď zatuhne láme sa, ale Pikao sa neláme, ostáva mäkké). HOTOVO.