Malinové semifreddo

Malinové semifreddo s pistáciami

Autor receptu: siuuu

Veľmi rada skúšam nové recepty a chute - a zmrzlina nesmie chýbať. Túto mrazenú dobrotu som pripravovala na oslavu do práce a veru sme si pochutili. Ja som recept obohatila ružovou vodou (keď ju už mám kúpenú, tak ju treba využiť). Akurát nabudúce namiesto čokolády musím zohnať nugát, pretože čokoláda vo vnútri dezertu sa po stuhnutí veľmi zle krájala - preto v recepte uvádzam nugát (čokolády som použila 80 g).

8-10
porcií
10 minút
príprava
25-30 minút
tepelná úprava

Suroviny

Postup

  1. Nad parou vyšľaháme vajce, žĺtky a cukor do hustého krému (20-25 minút), ja som šľahala 25 minút. Keď máme krém hustý, odstavíme z tepla a za občasného miešania necháme vychladnúť.
  2. Smotanu vyšľaháme. Vo väčšej mise spojíme zľahka vajíčkovú zmes a šľahačku, vmiešame mandle (ja som dala pistácie), nugát (použila som roztopenú 85 % čokoládu, ale upozorňujem, že po stuhnutí sa kvôli čokoláde dosť zle krájalo - nabudúce skúsim zohnať radšej nugát), ružovú vodu určenú na potravinárske účely (ak ju máte tak veľmi opatrne - v pôvodnom recepte bola 1 PL, alebo bolo to veľa, je veľmi aromatická, preto uvádzam iba pár kvapiek). Ak nezoženiete ružovú vodu (bežne ju nie je dostať - ja som zohnala cez web), pridajte vanilkový extrakt, a budete mať vanilkovú príchuť, ktorá bude isto tiež lahodná.
  3. Zmes nalejeme do formy, ktorú sme vystlali potravinovou fóliou tak, aby cca 10 cm presahovala cez okraje, prikryjeme presahujúcou fóliou a necháme stuhnúť - ja som nechala cez noc. Z čerstvého alebo mrazeného ovocia pripravíme coulis (ovocnú omáčku) - ovocie podlejeme trochou vody, pridáme cukor podľa chuti, rozvaríme, rozmixujeme a precedíme.
  4. Po stuhnutí semifredo vyklopíme, polejeme ovocnou omáčkou (aj s čokoládou to bude lahôdka), ozdobíme čerstvým ovocím a lístkami mäty. Podávame - pred krájaním odporúčam nechať semifredo pár minút povoliť (5-10 minút).