Makovo-ananásová torta

Autor receptu: mirkatarby

Podobný recept som videla v nejakej kuchárke,len bol s jablkami.Ja si najradšej všetko upravujem podľa seba,takže zopár zmien a výsledok bol veľmi dobrý.

10
porcií
30 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Postup

  1. Margarín vymiešame s vajíčkami a 1 hrnčekom cukru.Pridáme mlieko,múku,krupicu a prášok do pečiva.Všetko dobre premiešame,aby vzniklo hladké cesto. Mak, 2 lyžice cukru,polovicu citrónovej šťavy a amareto zmiešame, pridáme 3 lyžice cesta a vymiešame.
  2. Cesto rozotrieme do vymastenej a múkou vysypanej tortovej formy (26 cm).Makovú masu lyžicou kladieme na povrch cesta a zarovname.Dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov na 40 minút.
  3. Šťavu z kompótu zlejeme a dolejeme ananásový džús,aby sme spolu mali 400 ml tekutiny.V nej rozmiešame vanilkový puding,zvyšnú citrónovú šťavu a 2 lyžice cukru (ak nechcete veľmi sladký puding,tak bez cukru).Uvaríme puding a za stáleho miešania ho ochladíme.
  4. Mascarpone,šľahačku, 2 vanilky a lyžicu cukru vyšľaháme na hustú hmotu.Na vychladnutú tortu nanesieme krém a zarovnáme.Na to nanesieme vychladnutý puding a rozotrieme.Kúsky ananásu poukladáme na povrch a trošku zatlačíme do pudingu. Dáme do chladničky stuhnúť asi na 2 hodiny.Nakoniec opatrne vyberieme z formy.