Likérové špice

Likérové špice so stužovačmi šľahačky Liana

Autor receptu: potravinarskavyrobaliana

60 minút
príprava

Postup

  1. PIŠKÓTY: Bielky vyšľaháme na tuhý sneh. Žĺtky s práškovým a vanilínovým cukrom vyšľaháme do peny. Do žĺtkovej peny primiešame Universal mix a Zlatý krém. Na záver zľahka pridáme tuhý sneh. Cesto dáme do cukrárskeho vrecka s hladkou špičkou a dávkujeme kruhy podľa požadovanej veľkosti likérových špicov na plech vystlaný papierom na pečenie. Upečieme pri 180 °C 10 - 12 minút. Piškóty necháme vychladnúť.
  2. ČOKOLÁDOVÁ POLEVA: Čokoládu a tuk zahrejeme v mikrovlnnej rúre na cca 1 minútu. Dobre premiešame. Povrch upečených a vychladnutých piškót ponoríme do čokoládovej polevy a necháme stuhnúť.
  3. ČOKOLÁDOVÝ KRÉM: Šľahačku krátko prešľaháme do polotuha. V 100 ml vody rozmiešame Stabilizátor - stužovač šľahačky čokoláda. Ihneď všľaháme do polovyšľahanej rastlinnej šľahačky.
  4. Čokoládový krém dáme do cukrárskeho vrecka s likérovou špičkou a dávkujeme na piškóty. Necháme 15 minút v chladničke. Medzitým pripravíme likérovú plnku.
  5. LIKÉROVÁ PLNKA: Stabilizátor - stužovač šľahačky vaječný likér vsypeme do mlieka, prešľaháme, pridáme 2 KL Šľahačkové potešenie a krátko prešľaháme.
  6. Špice vyberieme z chladničky a do otvorov, ktoré nám vznikli dávkujeme likérovú plnku. Uzavrieme čokoládovým krémom pomocou cukrárskeho vrecka s ozdobnou špičkou. Necháme stuhnúť v chladničke 15 minút.
  7. Stuhnuté špice ponoríme do pohára s čokoládovou polevou a necháme ešte zatuhnúť.
  8. Pre klasickú verziu s pšeničnou múkou zameníme Universal mix za hladkú múku alebo použijeme piškóty z obchodu.