Letný marhuľový koláčik

Autor receptu: diabambulka

:-)

20 minút
na 170 °C

Postup

  1. Cesto : Žĺtky vymiešame s práškovým cukrom , pridáme olej, mlieko, celorznnú a polohrubú múku spolu s práškom do pečiva. Nakoniec vmiešame sneh z bielkov. Vylejeme na plech vymastený a vysypaný múkou. Na cesto poukladáme 2/3 marhulí z kompótu a dáme piecť. Pečieme Pri teplote 170°C 20 minút.
  2. Plnka : V mise si rozmiešame tvaroh s kyslou smotanou, pridáme 1/3 marhulí z kompótu, vanilkový cukor a 1 PL práškového cukru. Podľa návodu si pripravíme želatínu určenú na plnky. Ja som použila Želatínu potravinársku - do 250 ml studenej vody vysypeme 10 g želatíny a necháme 10 minút nabobnať. Potom za stáleho miešania prihrejeme na 60 °C. Necháme vychladiť a vmiešame do tvarohu. Takto pripravenú plnku vylejeme na vychladnutý plát.
  3. Pudingová želatína : Do šťavy z marhuľového kompótu vlejeme vodu tak aby sme mali spolu 800 ml tekutiny. Nalejte 1/2 z tekutiny do nádoby a privedte do varu. V druhej polovici tekutiny vymiešame šumienku spolu so Zlatým klasom. Takto pripravenú zmes vlejeme do skoro vriacej tekutiny a chvíľku povaríme ( kým nám nezačne hustnúť ). Na záver dochutíme citrónovou šťavou a nalejeme na plnku. Necháme vychladiť a podávame.