Kuracie rizoto

Kuracie prsia s ryžou a bazalkou (fotorecept)

Autor receptu: sracz

Nemám síce v obľube konzervované, či vrecúškované potraviny*, ale videl som v obchode ponuku výrobkov „Knorr“ za výpredajnú cenu. Čoby už "účastník" univerzity III. veku, som neodolal a kúpil takýto polotovar ryže z viac ako dvoch tuctov kombinácií s rôznymi druhmi mäsa, byliniek a zeleniny. No okolo mäsa iba prebehol, ale byliniek a zeleniny bolo dostatok. Išlo len o to, ako ho doladím ja. Dnes to boli kuracie prsia, naša obľúbená bazalička voňavá a paradajky. Výsledok, napodiv, chutil príjemne!

4-6
porcie
30 minút
príprava

Suroviny

Postup

  1. Takto vyzerá na „štarte“ jednoduchá zostava surovín na prípravu ľahkostráviteľného obeda pre „prdôchov“ (pracujúcich dôchodcov); chýba už iba olej, soľ a čMČK.
  2. Kuracie prsia som pokrájal na „vkusné hranolčeky“ a ochutené čerstvo mletým čiernym korením, ich opiekol v panvici so slnečnicovým olejom.
  3. Potom som ich vareškou presunul po obvode a doprostred vysypal vrecúško (5,6 oz = 158,8 g) Knorr ryže,
  4. zalial dvojnásobkom horúceho kuracieho vývaru (ale bez problémov by som použil aj iný, vrátane vegetariánskeho, alebo horúcu vodu), posypal KL soli, pridal „oriešok“ masla, pokrájané paradajky i bazaličku voňavú a
  5. prikryté pokrievkou dovaril, než „vyfučala“ všetká tekutina.
  6. Tak, ešte ľahučko premiešať a
  7. mohol som, trebárs aj posypané postrúhaným „parmigiano - reggiano-m“, podávať hotový chutný obed! … ale podľa mňa by to mohlo byť aj ľahké predjedlo!
  8. Je síce iba streda, ale keby Vám náhodou prišlo ľúto alebo smutno, tak posielam jedno konštatovanie i na piatok. „Vraj len zbabelci sú schopní spáchať samovraždu! My, naozajstní muži, se oženíme a umierame dlhou, pomalou a bolestivou smrťou!”