Bravčové koleno

Konfitované kolienko s krémovým kelom a grilovanými šampiňónmi

Autor receptu: redakcia

Suroviny

Postup

  1. Kolienka umyjeme a osušíme. Vložíme do vyššieho hrnca vhodného aj na pečenie v rúre a nasolíme. Necháme odležať 30 minút, pridáme olej, cesnak, tymian a korenie. Pečieme zakryté pri 90 stupňoch asi 4 hodiny. Preložíme na plech a dopekáme pri 200 stupňoch asi 15 minút dozlatista.
  2. Krémový kel: Kel umyjeme a necháme odkvapkať. Z listov vyrežeme stredy, kde je tvrdá „žila“ listu, a nakrájame na väčšie kusy. V hrnci necháme zovrieť osolenú vodu a listy v nej povaríme asi 3 minúty. Scedíme a necháme vychladnúť.
  3. Na rozpálenú panvicu dáme maslo, necháme speniť najemno nasekanú cibuľu a cesnak a krátko restujeme. Pridáme biele víno a smotanu a celú zmes pomaly zredukujeme na polovicu. Keď je omáčka hustá, pridáme listy kelu, krátko podusíme. Na záver môžeme dochutiť soľou a mletým čiernym korením.
  4. Grilované šampiňóny: Šampiňóny portobello nakrájame na väčšie kúsky a grilujeme na grile alebo pečieme na panvici na masle asi 10 minút – kým nepustia šťavu. Potom pridáme sójovú a hoisin omáčku. Huby vyberieme a omáčku zredukujeme na hustú šťavu. Potom do nej huby opäť vložíme. Servírujeme spolu s krémovým kelom ako prílohu ku kolienku.