Kokosový cheesecake

Kokosový cheesecake s bielou čokoládou

Autor receptu: siuuu

Pre rodinku, ktorá miluje syrové koláče (ja ich nemám rada) som sa rozhodla opäť urobiť cheesecake alebo koláč na spôsob cheesecake a nakoniec som zvolila kokosový, pretože chuť a vôňa kokosu patrí k našim najobľúbenejším.* Malý kúsok som ochutnala, aby som vedela ako chutí a bol jemný a chuťovo lahodný. Takýto s bielou čokoládou som tu nenašla, tak pridávam receptík.

12-14
porcií
10 minút
príprava
90-100 minút
na 160 °C

Suroviny

Postup

  1. Na korpus rozmixujeme keksy, pridáme kakao, soľ, kokosovú múčku a rozpustené maslo. Ak máte kakaové sušienky, kakao nemusíte pridávať ja som mala svetlé BB keksy, tak som pridala pol na pol hnedé a čierne kakao. Zmiešame a rovnomerne utlačíme na dno tortovej formy, ktorú sme vystlali papierom na pečenie. V rúre zohriatej na 180 °C pečieme 10 minút. Po upečení vyberieme von a necháme vychladnúť.
  2. Na krém najskôr nad parou rozpustíme čokoládu a necháme schladnúť. Následne zmixujeme mascarpone s cukrom, postupne všľaháme vajíčka, kokosové mlieko (použila som iba hustú časť), kokosový sirup (nemusí byť - ja som dostala, tak míňam). Pridáme vlažnú čokoládu a úplne nakoniec vmiešame kokosovú múčku, ktorú pred pridaním premixujeme na jemnú konzistenciu.
  3. Zmes nalejeme na vychladnutý korpus a v rúre zohriatej na 160 °C na dno ktorej dáme plech s vodou - pečieme cca 1 - 1,5 hodiny. Ďalšou možnosťou je spodok a boky formy zvonku dobre obaliť alobalom a formu postaviť do väčšieho pekáča a okolo naliať do 2/3 vodu a piecť týmto spôsobom.
  4. Po upečení by sa mal stred triasť iba jemnučko. Necháme vychladnúť v rúre s pootvorenými dvierkami a následne dáme stuhnúť do chladničky.
  5. Po stuhnutí ozdobíme podľa vlastného uváženia - ja som dekorovala bielou čokoládou, ktorú som rozpustila nad parou s trochou oleja. Oleja pridáme toľko, aby mala čokoláda takú konzistenciu, aby sa dala liať.