« Naspäť na tento recept

Kokosové rezy (fotorecept) verzia na vytlačenie

Recept mám vystrihnutý z už neexistujúceho časopisu, ktorého názov si nepamätám.

Autor receptu: marienka44

Postup receptu

Žĺtky vymiešame s cukrom do penista. Postupne pridávame za stáleho miešania vodu, olej, preosiatu múku zmiešanú s kypriacim práškom a tuhý sneh z bielkov. Do bielkov pridáme trochu soli a citrónovú šťavu, aby bol sneh dokonalý a tvrdý. Cesto dáme na plech klasickej veľkosti (vnútorné rozmery plechu sú 27 x 36 cm), ktorý je vystlaný papierom na pečenie. Po upečení necháme cesto vychladnúť.
Kokosové rezy (fotorecept) - obrázok 1

Upečený plát vyklopíme na dosku a stiahneme papier. Na tejto strane pokračujeme s kladením krému.
Kokosové rezy (fotorecept) - obrázok 2

Do odmeraného mlieka dáme cukor, pridáme kokos a spolu varíme do zhustnutia. Doporučuje sa nádoba na varenie s hrubším dnom, aby sa masa nepripálila.
Kokosové rezy (fotorecept) - obrázok 3

Do vychladnutej masy zamiešame maslo a zľahka premiešame. Pripravenú plnku natrieme na vychladnuté cesto a povrch uhladíme.
Kokosové rezy (fotorecept) - obrázok 4

Nad parou necháme rozpustiť čokoládu s maslom. Pomer je približne 3:1. Pridáme trochu oleja, čím poleva získa pekný lesk. Alebo použijete vlastný osvedčený recept na čokoládovú polevu. Prípadné nerovnosti môžeme skryť plastickým vzorovaním za pomoci zúbkovanej stierky. Koláč nakrájame na podlhovasté kúsky, môžeme ešte posypať kokosom, ale aj nemusíme.
Kokosové rezy (fotorecept) - obrázok 5

Suroviny
20
porcií
60
minút
príprava
30
minút
na 180 °C
Ďalšie recepty na Varecha.sk »

TOPlist