Ovocný zákusok

Kivi-broskyňové rezy so šľahačkou (fotorecept)

Autor receptu: izabella929

Jednoduchý, ľahký ako páper, zákusok so zaváranými broskyňami a čerstvými kivi zdobený šľahačkou.

15
porcií
30 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Postup

  1. Počas leta som si priviezla z Maďarska krásne broskyne na zaváranie, boli úžasne chutné a šťavnaté.
  2. Pripravila som si z nich vynikajúci kompót.
  3. Zavárané broskyne som scedila, nechala odkvapkať a nakrájala na kúsky. Pridala som k nim aj kivi, lebo broskyne sú bezfarebné a nevyniknú v zákusku.
  4. Celé vajcia s cukrom som vymiešala do peny, napokon som pridala 7 PL oleja, ale už som ho iba zľahka vmiešala k žĺtkom, nešľahala som som.
  5. Múku, prášok do pečiva a sódu som zmiešala a preosiala do cesta a opatrne vareškou vmiešala.
  6. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a upravila. Ovocie som obalila v zmesi múky a práškového cukru a položila na cesto, no i napriek tomu išlo ku dnu. Upečený koláč som nechala úplne vychladiť na mriežke.
  7. Keď koláč úplne vychladol, za pomoci 2 dosiek na krájanie som ho obrátila, odstránila papier a ešte raz obrátila, aby som mala ovocie na vrchu.
  8. Smotanu som spolu s cukrom a Smetafixom vymiešala, vložila do cukrárskeho vrecka a urobila som mriežku na vrchu koláča. Na začiatku som chcela medzery v mriežke zdobiť broskyňovým lekvárom...
  9. ...napokon som zistila, že mi zvýšilo veľa šľahačky, vytvorila som z nej v medzerách hviezdičky.
  10. Zákusok som umiestnila do chladničky stuhnúť a až potom som ho krájala horúcim nožom na rezy. Zdobila som ho nakrájanými kivi plátkami. Prajem vám dobrú chuť.