Karamelový zákusok (fotorecept)

Autor receptu: monda

Na víkend som upiekla tento zákusok. Recept mám zo starej písanky , v ktorej mám veľa receptov. Vybrala som z nej práve tento s karamelovým krémom.

35- 40 minút
na 180 °C

Postup

  1. Žltky vymiešame s cukrom, postupne pridávame vlažnú vodu. Pridáme pomleté orechy. Zamiešame. Pridáme múku rozmiešanú s práš.do pečiva . Nakoniec vymiešame sneh z bielok a zľahka ho zamiešame do cesta. Vymastíme plech a posypeme múkou a dáme do neho cesto a rovnomerne ho rozotrieme.
  2. Pečieme na 180 stupňoch v elektric. trúbe asi 35- 40 minút. Upečené necháme vychládnuť.
  3. Po vychládnutí potrieme jahodovým džemom.
  4. Kondenzované mlieko sladené už musíme mať dopredu uvarené a ochladené na karamel ,//varila som ho 2 hodiny. // na prípravu plnky. Vymiešame heru a postupne po lyžiciach zamiešaváme karamel, až nám vznikne karamelová plnka. Natrieme na džemovú vrstvu a zarovnáme - uhladíme.
  5. Teraz si obe čokolády aj tmavú aj bielu roztopíme vo vodnom kúpeli. A už len polejeme po vrchu . Môžeme posypať po vrchu ozdobné cukríky ,// ešte som použila aj orechy , čo mi zostali , tak som po vrchu posypala, ako je vidieť aj na úvodnom obrázku. //ako kto chce si ozdobí zákusok//. Dáme do chladničky najradšej na noc a pokrájame na kusy.
  6. A tu som ho nakrájala na obdlžniky.
  7. A tu je na kocky.